9 kroků, díky kterým připravíte dokonalý steak doma na pánvi

Připravit chutný a šťavnatý steak doma na pánvi není složité. Stačí dodržet několik kroků a dokonalý steak si upečete, i když po ruce zrovna není gril.


1. Kvalitní vyzrálé maso

Zásadní věcí při přípravě steaku je kvalitní kousek masa. Bez něj nepřipraví dobrý steak ani ten nejlepší šéfkuchař. Nesprávný výběr masa by mohl pokazit celou vaši další snahu. Maso na steak by mělo být z masného plemene skotu. Ideální je mladý býk.

Vždy vybírejte vyzrálé hovězí. Zráním v mase dochází ke štěpení bílkovinných svalových struktur a tím ke zlepšování kulinářských vlastností masa – obzvláště jeho křehkosti a jemnosti. Zrání masa dělíme na mokré a suché a může trvat různě dlouhou dobu. Pokud vás problematika zrání masa zajímá, můžete si přečíst více v samostatných článcích o suchém a mokrém zrání.

Jednotlivé steaky by měly být naporcovány na plátky silné 2 až 3 centimetry. Steaky od nás dostanete vždy naporcované ve vakuovém balení.

Není potřeba se ohlížet po zahraničních chovech. České maso je minimálně stejně kvalitní a nemusí procestovat polovinu světa, aby se vám dostalo na talíř.

A který kousek masa si vybrat? Přečtěte si náš velký přehled steaků, kde se o každém kousku dozvíte vše potřebné.


2. Pokojová teplota masa

Maso 2 hodiny před přípravou vyndejte z ledničky a nechte ho odpočívat při pokojové teplotě. Kdybyste na pánev hodili studený kus masa, mohlo by se zkroutit a kvůli nerovnoměrnému povrchu byste nedosáhli rovnoměrného propečení.


3. Žádná voda navíc

Před pečením maso nemyjte. Zbytečně by se do něj dostala nežádoucí voda. Steak stačí před přípravou osušit papírovou utěrkou.


4. Rozžhavená pánev

Steak je možné připravit i na pánvi, stačí ji pořádně nahřát. Správnou teplotu poznáte tak, že z povrchu pánve začne stoupat kouř. Vysoká teplota je důležitá, aby se maso rychle zatáhlo.

Co se týče samotné pánve, pro přípravu steaku je nejlepší železná pánev se silným dnem. Vystačíte si však i s klasickou teflonovou pánví.


5. Černý pepř a trocha oleje

Kvalitní steak před přípravou nemusíte marinovat. Maso má samo o sobě jedinečnou chuť, o kterou byste marinováním zbytečně přišli. Steak stačí těsně před pečením potřít olivovým olejem a posypat mletým pepřem. Osolíte ho až těsně před podáváním.


6. Prudké opečení

Když maso položíte na pánev, bude syčet a prskat. A to je správně. Pouze tak se správně zatáhne, na povrchu bude křupavé a uvnitř zůstane šťavnaté.

S masem během pečení nemusíte hýbat. Ze začátku se může přichytit na povrch pánve, ale po chvíli povolí a steak budete moci bez problémů obrátit na druhou stranu.


7. Doba pečení

Samotná délka přípravy závisí na požadovaném stupni propečení steaku. Pro základní orientaci v časech pečení můžete využít tuto tabulku.

Rare (2 min. z každé strany)

Medium rare (3 min. z každé strany)

Medium (4 min. z každé strany)

Medium well (4,5 min. z každé strany)

Well done (5 min. z každé strany)

Podrobnosti o každém stupni propečení si najdete v tomto článku.

Uvedené časy jsou pouze orientační a je možné, že dokonalý výsledek se vám nepodaří hned na první pokus. Po pár steacích ale budete vědět stupeň propečení odhadnout i sami.

Při pečení steaku do něj nikdy nepíchejte, neřežte, ani jej neotáčejte vidličkou. Vytekla by z něj drahocenná šťáva. Steak opékejte jen jednou z každé strany.


8. Odležení v teple

Už jste skoro v cíli. Upečený steak nedávejte z pánve rovnou na talíř. Je potřeba dopřát mu ještě 10 až 20 minut odpočinku v teple. Během této doby se šťáva uvnitř steaku rovnoměrně rozteče a šťavnatý tak bude každý jeden kousek. Steak můžete odložit na teplou pánev a přikrýt pokličkou, nebo jej v alobalu vložit do vyhřáté trouby.

Pro zjemnění můžete v tomto bodě na vrch masa položit plátek másla. Můžete přidat i čerstvé bylinky.


9. Podávání

Těsně před podáváním maso finálně dosolte a okořeňte čerstvě namletým pepřem.

Menší steaky podáváme v celku. Velké steaky nakrájíme na cca 1 cm silné plátky a podáváme nejčastěji s bramborami nebo se zeleninovým salátem.

Chcete tip na skvělou přílohu? Nakrájejte na cibuli hrubá kolečka, osolte je a několik minut je zprudka opékejte na pánvi s výpekem z masa.


Pusťte se do toho!

Každý kuchař má svůj vlastní recept a své vlastní triky, jak udělat steak co nejlépe. Základní body úspěchu ale zůstanou vždy stejné. Vyzrálé maso, rozžhavená pánev a odležení v teple.

Neváhejte se pochlubit s fotkou vašeho krásného steaku! Pošlete nám je do zpráv na Facebooku, nebo nás označte ve stories na Instagramu.

Košík